ما را دنبال کنید:

موسسه پایان نامه نویسی الو تز

مشاوره انجام پایان نامه پزشکی دندانپزشکی داروسازی دامپزشکی پرستاری مامایی

خانه نوشتن پروپوزال دکترا | انتخاب عنوان برای پروپوزال دکتری

نوشتن پروپوزال دکترا | انتخاب عنوان برای پروپوزال دکتری

چگونه پروپوزال دکترا بنویسیم ؟ این سوالیست که برای اغلب دانشجویان این مقطع تحصیلی وجود دارد. نوشتن پروپوزال دکتری کار سختی نیست. البته به کمی دقت و تخصص نیاز دارد. در عین حال باید برای آن وقت صرف کنید. اگر به اندازه کافی انرژی و زمان برای پروپوزال خود را دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

چگونه پروپوزال دکترا بنویسیم ؟

اولین مرحله ای که باید در نوشتن پروپوزال دکتری مورد توجه قرار گیرد، انتخاب موضوع مناسب است. در مقطع دکتری نیاز است که موضوع انتخابی، دارای نوآوری به نسبت تحقیقات قبلی باشد. برای اینکه بتوان مطمئن شد موضوع مورد مطالعه جدید و نو است، باید سیر تاریخی تحقیقات قبلی را بررسی کنید.

این بخش در حقیقت همان قسمت پیشینه تحقیق موجود در پروپوزال است.

نحوه انتخاب عنوان پروپوزال

برای نوشتن پروپوزال دکتری لازم است که به صورت زیر عنوان را انتخاب کنید:

انتخاب اولیه موضوع باید در چارچوب های خاصی صورت پذیرد. اولین قدم در این راستا، تعیین زمینه تخصصی برای انتخاب موضوع است. این انتخاب زمینه با توجه به گرایش تخصصی تحصیلی دانشجو و استاد راهنما انجام می پذیرد. همچنین در آن شرایط عملی وآزمایشگاه های در دسترس و شرایط مالی انجام پروژه نیز تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید: ساختار پروپوزال چیست | پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری

بررسی سوابق علمی موضوعات انتخابی

بعد از انتخاب موضوع پروپوزال نیاز است که پیشینه علمی این موضوعات مورد بررسی قرار بگیرد. بررسی پیشینه علمی در این بخش ضرورت دارد. چون در راستای وجود نوآوری در موضوع پایان نامه از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل بهتر است تمام تحقیقات، مقالات، پایان نامه ها با موضوعات مشابه و نزدیک به موضوع انتخابی مورد بررسی قرار بگیرند.

تعیین یک مقاله بیس برای موضوع

توصیه می کنیم از بین تحقیقات قبلی مشابه موضوع، یک تحقیق را که از نظر روش تحقیق و مورد مطالعاتی و … جدیدتر است، انتخاب کنید. این مقاله پایه، می تواند ساختار پایان نامه دکتری  را در ادامه فرآیند تعیین کند.

تغییر و اصلاح عنوان و ایجاد نو آوری

این بخش مهمترین قسمت انتخاب موضوع پروپوزال دکتری است. این بخش نو آوری در تعیین موضوع می تواند در بخش روش تحقیق، مورد مطالعاتی یا ابزار تحقیق باشد. اولویت اول در نوآوری در موضوع پایان نامه می تواند در استفاده از یک روش تحقیق جدید باشد. ولی اگر این موضوع میسر نباشد می توان با تغییر در مورد مطالعاتی یا ابزار تحقیق هم یک نوآوری در فرآیند تحقیق ایجاد کرد.

در فرآیند نوشتن پروپوزال دکتری ، بعد از تعیین موضوع، بحث نگارش متن پروپوزال آغاز می شود. ساختار پروپوزال دکتری شباهت زیادی به پروپوزال کارشناسی ارشد دارد. فقط از نظر حجم نوشته نیاز است مفصل تر باشد. در عین حال بخش های بیان مساله، ادبیات نظری تحقیق و پیشینه تحقیق به شکل کاملتری بیان شوند. در ادامه مطلب نکاتی درباره ی نوشتن پروپوزال دکتری مورد اشاره قرار می گیرد.

برای نوشتن پروپوزال دکترا به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای اینکه پروپوزال بهتری بنویسید، دقت به این نکات ضرورت دارد:

 رعایت اصول نگارشی و ویرایشی متن

از آنجایی که دانشجو در مقطع دکترا یکبار قبلا در مقطع ارشد پایان نامه تحصیلی نگارش کرده است، باید در مقطع دکتری برای بار دوم نگارش پروپوزال، اصول نگارشی و ویرایش  متن را تماما رعایت کند. در این مقطع اصلاحات فقط از نظر املاست نه نگارشی.

استفاده از کلمات دقیق، حتما و… بجای کلمات حدودا، شاید و…(بیان مطالب علمی با قطعیت) در مقطع دکترا نیاز است. پس باید متن پروپوزال شامل مطالب علمی دقیق باشد.

در عین حال برای نوشتن پروپوزال دکترا از ارائه مطالبی که در مورد آن محققین به قطعیت و یک نتیجه کامل دست پیدا نکرده اند، خودداری کنید.

 بیان مطالب علمی برای تمام مطالب

در زمان نوشتن پروپوزال دکتری لازم است که تمام مطالب ارائه شده دارای یک منبع علمی باشند. ضمن اینکه باید منبع علمی آن در متن پروپوزال مورد اشاره قرار بگیرد.

گاهی نیاز است که برای انتخاب عنوان پروپوزال بیش از 80 یا 100منبع بررسی شود. در این صورت می توانید یک موضوع بکر، جذاب و موثر را انتخاب کنید.

نکته پایانی

اکنون شما می توانید به سوال چگونه پروپوزال دکترا بنویسیم پاسخ دهید. اما فراموش نکنید برای انتخاب عنوان پروپوزال به سراغ موضوعات با منابع بیشتر بروید. زیرا در زمان نگارش پایان نامه دکترا باید از منابع مختلف استفاده کنید. در صورت نبود رفرنس با مشکل روبرو می شوید.

 

 

 

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه مشاوره انجام پایان نامه دکترا و مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری ….

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

با تشکر از ایزی تز سامانه تخصصی مشاوره انجام پایان نامه دکتری

الو تز برندی متفاوت در پایان نامه پزشکی

مشاوره پایان نامه دکتری : 09199631325

مشاوره مقاله دکتری: 09353132500